רוח יהודית
ודיגיטלית

הצטרפו אלינו!

עוברים לדיגיטל!

מגיפת הקורונה חשפה אותנו לאפשרויות הדיגיטליות, הפותחות עומק ורוחב של פעילות, והיא ששכנעה אותנו להעתיק את ליבת הפעילות של רוח יהודית אל הסביבה הדיגיטלית ולרשתות החברתיות.

בזירה דינמית זו אנו מחוברים ישירות לבני הנוער, אנו קשובים להם ויוצרים איתם תוכן יהודי אותנטי ודיאלוגי, אנו יוצקים את ערכיו של העולם היהודי  אל עולם הדיגיטל, ובאמצעות בימוי, יצירתיות וקהל סקרן ורענן אנו מספרים את הסיפור היהודי, ומגלים שכולנו בעצם חלק מהסיפור.

תכני רוח יהודית מהווים רקע ובסיס לכל התכנים הדיגיטליים, ועליהם נוספים חומרים מותאמי דיגיטל.

איך נעשה את זה?

סרטוני רשת מושקעים ובעלי ערך מוסף הן ליוצרים הצעירים שאיתנו והן לצרכני התוכן, מביאים את סיפורה של היהדות מכלי ראשון – מה היהדות מספרת על עצמה – מתוך מטרה לחבר את בני הנוער לזהותם היהודית.

אנו פותחים תכנית “מי רוצה להיות יוטיובר”, אשר  מכשירה בני נוער ליצר ערוצי תוכן בזירה הדיגיטלית  , תוך מטרה ליצור דיאלוג סביב ערכי היהדות.

אנשים, המוכשרים לכך, מצוות התכנית יהיה זמינים  לבני הנוער, ולאחר סינון ראשוני בצ’אטבוקס, יעמיק  איתם לפי בקשתם את הנושאים שבהם ירצו לדון.

בצד הקשר הישיר עם צעירים , אנו מתכוונים לאפשר למורים במערכת החינוך להשתמש בתכני הרשת של רוח יהודית IL  לטובת הדיונים בכיתותיהם. נקודות לדיון תישלחנה לבתי הספר יחד עם קישורים לסרטונים השונים.

מה עשינו עד עכשיו?

מזה 15 שנים רוח יהודית פועלת בתי ספר בכל רחבי הארץ בתכנית חדשנית, העוסקת בחידוד הזהות היהודית של תלמידים. זו תכנית המפעילה כלים  בלתי פורמליים בתוך המערכת הפורמלית. חומרי לימוד יחודיים פותחו על ידי צוות תוכן, תוך התאמתם  לתלמידים מקבוצות גיל מגוונות ולזרמים שונים של החברה הישראלית. כל זאת במטרה לאפשר לתלמידים לפגוש יהדות כנושא רלבנטי לעולמם על ידי עידוד שאילת שאלות ומפגש בלתי אמצעי – אותנטי עם הפנים המגוונות של היהדות החל מן המסד- חגים, סמלים ודמויות, וכלה בסוגיות ובדילמות מורכבות בדרכים דיאלוגיות.

בואו לפגוש אותנו גם ב-