ממליצים עלינו

רוח יהודית

אורות פנימה

גם תלמידות הבאות מבתים יציבים וחזקים מבחינה דתית ואמונית, זקוקות היום יותר מבעבר, ליתר תשומת לב ולשיח חופשי על עולמן הפנימי והדתי במקום בו הן מרגישות משוחררות ובטוחות.

צוות המדריכות מ"אורות פנימה", נכנס בדיוק למקום הזה של הדרכה אמונית ודתית מתוך פתיחות והכלה, וב"ה אנו מתרשמים כי עבודתן החינוכית נושאת פירות מתוקים לשביעות רצוננו ובעיקר לשביעות רצון הבנות.

 

הרב עודד מייזליש, ראש אולפנת "חורב", ירושלים

פלוגתא

"ברצוני להודות לחבריי לקבוצה, הן אלו החילונים והן אלו הדתיים, אשר בלעדיהם הסדנא כלל לא הייתה אותו הדבר. נפלה בחלקי הזכות להכיר את שותפינו החרדים אשר בכל פעם מחדש סיפקו זוויות ראיה שונות לסוגיות בהן עסקנו והיוו גורם מפרה, מעניין ובעיקר לבבי וחברי שאפשר לנהל איתו שיחה פשוט על כל דבר. אני חושב שבאמצעות המשך קיום סדנאות מעין זו – נוכל לראות בעתיד שיתוף פעולה, הכרה, הבנה הדדית, סובלנות וחיים משותפים טובים יותר עבור החברות החילונית והחרדית בארצנו גם יחד"

משתתף במפגשי פלוגתא

"אני יוצאת עם תובנות חדשות ובעיקר, שיש לא מעט סוגיות בבסיס המחלוקת הנובעות מחוסר תקשורת בין המגזרים, (…)

והיעדר ידע (… ) הנ"ל מחדד את החשיבות של השיח ומחייב אותנו להיות שגרירים, לשתף ולחלוק את הידע והתובנות שצברנו, (…) ובעיקר להדגיש בפני הכול-  ההידברות אפשרית ומשמעותית"

 

משתתפת במפגשי פלוגתא

"מבחינתי בכל מפגש אני מרגישה שעוד דעות קדומות וסטריאוטיפים מתקלפים ואנחנו מצליחים לזהות שהדעות שלנו מהווים בעצם שני צדדים לאותו המטבע".

"הדיון ששימש כראי פנימי, אתגר כל אחד מאתנו ולעיתים התשובות הפנימיות הנתפסות כמובנות מאליהן לפתע החלו להיטשטש. זה הפנה כל אחד מאתנו לבירור ושיקוף פנימי"

משתתף במפגשי פלוגתא

מכינה קדם-צבאית אורות

בעז"ה בעוד שבועיים אתגייס לצה"ל. אני שמח כל כך שאני עומד להתגייס מתוך עולם של תורה ומידות שבניתי כאן במכינה . מתוך הבנה עמוקה למה אני עושה את זה, למה אני הולך לשרת את העם שלי ולמה אעשה את זה בצורה הכי טובה שאני יכול בלי שום וויתור.

בתודה ענקית למכינה ולצוות שנתן ותרם לי בלי גבול, על כל רגע של השקעה, על כל שיעור, על כל שבת במכינה, על כל שיחה אישית, על הכל. תודה רבה!

יאיר זגורי בן 19 וחצי מטירת הכרמל.

מסע גליל

אביתר ניימן, מנהל ישיבת

שלום בוטבול, רכז של״ח

דני חיים, חוות הנוער הציוני